Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBlisko 10 mln zł straty lotniska w 2020 roku

Blisko 10 mln zł straty lotniska w 2020 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 listopad 2021 00:19

Port Lotniczy Bydgoszcz opublikował sprawozdanie finansowe za 2020 rok – wynika z niego, że strata finansowa wynosi prawie 9,6 mln złotych i jest najwyższa od 2017 roku, gdy strata portu wyniosła prawie 9,9 mln zł. Główna przyczyna pogorszenia wyniku finansowego w stosunku do 2019 roku to spadek wpływów ze sprzedaży.

W 2020 roku na sprzedaży usług Port Lotniczy Bydgoszcz zarobił nieco ponad 13,2 mln zł, gdy rok wcześniej było to prawie 19,4 mln zł. Udało się co prawda w ubiegłym roku koszty działalności operacyjnej obniżyć do 24,3 mln zł z ponad 29,7 mln zł, ale ostateczny rozrachunek to wyższa strata operacyjna o około 1,8 mln zł niż to było w roku 2019, uznawanym za najlepszy w historii, za sprawą rekordowej liczby obsłużonych pasażerów.

 

Jesienią 2020 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na dokapitalizowanie lotniska przez Województwo Kujawsko-Pomorskie kwotą 12 mln zł. Również we wrześniu bieżącego roku przewidziano dokapitalizowanie lotniska, ale tym razem kwotą 3 mln zł.

 

W 2020 roku pierwsze tygodnie były dobre dla bydgoskiego lotniska, pozwalające myśleć nawet o próbie zbliżenia się do obsłużenia 0,5 mln pasażerów. Pandemia sprawiła, że w marcu loty zostały zawieszone – dopiero po kilku tygodniach powróciła częściowa siatka połączenia PLL LOT i RyanAir, aby późną jesienią znowu być zawieszona. Codzienne loty Lufthansy do Frankfurtu nie powróciły do dzisiaj.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu