Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojskowe Zakłady Lotnicze pod lupą CBA

Wojskowe Zakłady Lotnicze pod lupą CBA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 listopad 2021 00:33

Wokół Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy zbiegło się w ostatnim czasie kilka istotnych informacji – w lipcu medialna była dymisja z funkcji prezesa Leszka Walczaka, kilka dni później doszło też do zmian w Radzie Nadzorczej. Do tego dochodzi zainteresowanie firmą ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego i strata finansowa w tym roku.

Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie, CBA interesuje się głównie zamówieniami publicznymi jakie wychodziły w ostatnich latach z WZL. Te informacje potwierdza nam kilka źródeł. Odwołanie wieloletniego prezesa było owiane pewną aurą tajemniczości, pomimo dużego zainteresowania medialnego nie przedstawiono publicznie jego przyczyny. Nieoficjalnie słyszymy, że może mieć to związek z zainteresowaniem CBA działalnością spółki.


Wojskowe Zakłady rok bieżący mają zakończyć też dość sporą stratą, choć pierwotnie liczono na dodatni bilans, stąd też jak się dowiadujemy trwa zaciskanie pasa, w tym także cięcia w pensjach kadry kierowniczej.

 

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu