Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAparaturę do USG oraz sprzęt do wysokotlenowej terapii kupił szpital Biziela dzięki wsparciu pocztowców

Aparaturę do USG oraz sprzęt do wysokotlenowej terapii kupił szpital Biziela dzięki wsparciu pocztowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 listopad 2021 07:08
Aparaturę do USG oraz sprzęt do wysokotlenowej terapii kupił szpital Biziela dzięki wsparciu pocztowców Fot: Poczta Polska

Wiosną fundacja Pocztowy Dar, zależna od Poczty Polskiej przekazała Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 2 im Jana Biziela w Bydgoszczy kwotę 100 tys. zł, w ramach wsparcia służby zdrowia w pandemii COVID-19. Szpital te pieniądze już wydatkował.


Środki finansowe zostały wykorzystane na zakup aparatu USG z systemem nawigacji igły oraz dwóch aparatów do wysokoprzepływowej donosowej terapii tlenem.

 

 

- Składam ogromne podziękowania za wszelką bezinteresowną pomoc, której doświadczyliśmy od Państwa. Wszystkie zakupione dzięki niej urządzenia wykorzystujemy m.in. do leczenia osób zakażonych wirusem COVID-19. Pomagają nam one w postawieniu wiarygodnej i dokładnej diagnozy albo – w przypadku aparatów do wysokoprzepływowej donosowej terapii tlenem – pozwalają uniknąć leczenia respiratorem – powiedziała dr n. med. Wanda Korzycka-Wilińska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

 

 

– Poczta Polska na wiele sposobów wspiera działania instytucji, które walczą z epidemią. Jednym z nich jest wsparcie finansowe ze strony Fundacji „Pocztowy Dar” na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu wsparciu pomagamy wielu pacjentom oraz ułatwiamy wykonywanie codziennych obowiązków kadrze medycznej. Fundacja „Pocztowy Dar” od 10 lat pomaga pocztowcom i ich rodzinom, a obecnie wspiera działania w walce z epidemią. To ważny element w naszej działalności – wierzymy, że działając razem pokonamy ten trudny czas – mówi Bogusława Kłoda-Dębska, prezes Fundacji „Pocztowy Dar”.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu