Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Unia jest Unią, jesteśmy wspólnotą, ale każdy naród powinien decydować o sobie”

,,Unia jest Unią, jesteśmy wspólnotą, ale każdy naród powinien decydować o sobie”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 listopad 2021 10:28

W sobotę odbyła się ostatnia ziemska droga radnego Andrzeja Młyńskiego. Gdy odchodzi osoba publiczna ważne staje się to co dana osoba po sobie zostawiła, jakie myśli i przemyślenia. W lipcu 2017 roku rozmawialiśmy z radnym w Warszawie, podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa do Polski.

Na ten dzień do stolicy zjechało się wielu Polaków z całej Polski, wśród nich znalazł się radny Andrzej Młyński - Moje wrażenia są bardzo emocjonalne – przyznał zapytany nieopodal placu Krasińskich radny Andrzej Młyński - Mówił on o wartościach, które naród polski i polska znała od tysiącleci. Z taką mocą wyrażał się, abyśmy utrzymali te swoje korzenie.

 

Na Młyńskim duże wrażenie zrobiło przywiązania do wartości, które określił jako – rodzina i naród - Jest on prezydentem skupionym wokół rodziny i dobra własnego narodu. Służy również wsparciu słabszych narodów, które borykają się z tymi, którzy starają się narzucić własną wizję świata – wyjaśniał nam radny - Przeciwstawił się temu, czego chce Europa narzucić wolnym narodom. Unia jest Unią, jesteśmy wspólnotą, ale każdy naród powinien decydować o sobie.

 

Rozmowa z radnym Młyńskim w lipcu 2017 roku:

 

Andrzej Młyński pierwszy raz został radnym w 1994 roku i mandat pełnił do 2002 roku przez dwie kadencje, Do Rady Miasta powrócił w grudniu 2015 roku i funkcję radnego pełnił do dzisiaj. Zawodowo związany był z koleją, był też członkiem bydgoskiego duszpasterstwa kolejarzy.

 

Wspomnieć należy, że przez ostatnie lata w pracy radnego poruszał szereg tematów dotyczących Fordonu. Przeglądając jego rejestr interpelacji natchniemy się zarówno na zabieganie o to, aby zbudować brakujący fragment ścieżki rowerowej do gminy Osielsko, ostatnio radny zabiegał też o rozbudowę ulicy Sudeckiej, którą wielu mieszkańców Fordonu dojeżdża do węzła Aleksandrowo drogi ekspresowej S-5. W przeszłości radny interweniował także w sprawie niszczenie miejskich dróg przez samochody dowożące kruszec na budowę drogi S-5.

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu