Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier deklarować ma dodatkowe środki na budowę Akademii Muzycznej. Rada Miasta apeluje o to wsparcie

Wicepremier deklarować ma dodatkowe środki na budowę Akademii Muzycznej. Rada Miasta apeluje o to wsparcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 listopad 2021 13:10
Wicepremier deklarować ma dodatkowe środki na budowę Akademii Muzycznej. Rada Miasta apeluje o to wsparcie Wizualizacja

Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy to długo czekiwana inwestycja, chociażby z tego powodu, że ta uczelnia wychowuje wielu wybitnych muzyków, ostatnio głośno było o nich na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Ostatecznie strona rządowa zdecydowała się sfinansować inwestycję, ale jak się okazało będzie ona droższa od prognoz.

W pierwszej połowie października nastąpiło otwarcie ofert w przetargu, gdzie najtańsza oferta na kwotę blisko 470 mln zł jest o ponad 100 mln zł droższa od budżetu jakie zagwarantowało Akademii Muzycznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bez zwiększenia tego budżetu nie można rozstrzygnąć przetargu.

 

Poseł Jan Szopiński, który odwiedził dzisiejszą sesję Rady Miasta Bydgoszczy informuje nas, że w weekend promesę zwiększającą finansowanie miał podpisać wicepremier Piotr Gliński, co pozwolić ma na wybór wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych. Dzisiaj Rada Miasta Bydgoszczy ponad podziałami przegłosowała apel do rządu o zwiększenie finansowania. Jak przyznaje szef klubu Koalicji Obywatelskiej Jakub Mikołajczak, który wyszedł z inicjatywą takiego apelu, chodzi o dmuchanie na zimne.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu