Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatnia inicjatywa radnego Młyńskiego – skwer Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Ostatnia inicjatywa radnego Młyńskiego – skwer Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 listopad 2021 00:57

Wczoraj Rada Miasta nazwała skwer powstały przy parafii św. Marka w Fordonie imieniem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Radni byli niemal jednomyślni, ta uchwała w pewnym sensie była oddaniem hołdu zmarłemu przed tygodniem radnemu Andrzejowi Młyńskiemu.

 

Z inicjatywą podjęcia tej uchwały wyszedł radny Andrzej Młyński, który pełnił jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Osiedla. Inicjatywa wynika z tego, że na tym obszarze zieleni znajduje się figura Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, będącej patronką księży Salezjanów, którzy posługują w parafii św. Marka. Radny sesji na której jego wniosek był głosowany nie doczekał, bowiem niestety bydgoski samorząd zaskoczyła informacja o jego śmierci.

 

Skwer znajduje się pomiędzy ulicami Pelpińskiej i Lawinowej.

 

Podczas środowej sesji Rady Miasta uczczono go minutą ciszy. Obok miejsca, gdzie zasiadał, radni jego klubu Prawa i Sprawiedliwości postawili portret przepasany czarnym kirem, natomiast na blacie kwiaty.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu