Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicjanci zatrzymali ponad 800 praw jazdy

Policjanci zatrzymali ponad 800 praw jazdy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 styczeń 2022 07:02

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podsumowała działalność grupy ,,SPEED” z drogówki, która skupiała się na łamaniu dozwolonej prędkości jazdy. To kilkadziesiąt tysięcy mandatów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i setki zatrzymanych praw jazdy. Grupa ,,SPEED” została powołana w połowie 2019 roku.

W 2021 roku ta grupa ujawniła ponad 53 tys. wykroczeń przepisów ruchu drogowego, z czego ponad 35,5 tys. dotyczyło zbyt szybkiej jazdy, za co nałożono blisko 30 tys. mandatów karnych. Skierowano też kilkaset wniosków do sądu o ukaranie.

 

Od kilku lat za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym grozi nam czasowe zatrzymanie prawa jazdy. Takich sytuacji w 2021 roku było 661. Łącznie zatrzymano w ubiegłym roku 835 praw jazdy. Grupa ,,SPEED” wyeliminowała też ponad 1,6 tys. niesprawnych do ruchu pojazdów (zatrzymanie dowodów rejestracyjnych) oraz 278 przestępstw w ruchu drogowym, głównie dotyczących jazdy pod wpływem alkoholu lub prowadzenia pojazdów pomimo posiadania sądowego zakazu.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu