Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska profesor otrzymała stypendium badawcze na amerykańskim uniwersytecie

Bydgoska profesor otrzymała stypendium badawcze na amerykańskim uniwersytecie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 styczeń 2022 06:50

Uniwersytet Johna Hopkinsa ze stanu Maryland w Stanach Zjednoczonych należy do światowej czołówki uniwersytetów badawczych. Swoje badania nad dyskursem w szkolnictwie wyższym będzie na nim prowadzić prof. Helena Ostrowicka, z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, pełniąca na nim funkcję Dziekana Wydziału Pedagogiki.

Stypendium na badania pt. ,,Discursive inquire into higher education research” na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych przyznał jej Program im. Mieczysława Bekkera Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Wydział School of Education Uniwersytetu Johna Hopkinsa uchodzi za jeden z najlepszych w całych Stanach Zjednoczonych.

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu