Jesteś tutaj: HomeBydgoszczInflacja może pokrzyżować realizację Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Inflacja może pokrzyżować realizację Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 styczeń 2022 13:23
Park nad Kanałem zyskał najwięcej głosów Park nad Kanałem zyskał najwięcej głosów

W czwartek zastępca prezydenta Michał Sztybel ogłosił wyniki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego z 2021 roku, czyli inwestycje planowane do realizacji w roku bieżącym. Jeżeli chodzi o projekty ponadosiedlowe kolejny rok z rzędu bydgoszczanie opowiedzieli się za dalszą rewitalizacją Parku nad Kanałem Bydgoskim. W ramach 9 edycji BBO rozdysponowano kwotę 16,1 mln zł.

Zastępca prezydenta Michał Sztybel wyraził pewien niepokój, czy w terminowej realizacji projektów nie zaszkodzi inflacja - Największe wyzwanie to to co się dzieję na rynku cen – wskazywał - Bardzo się martwię, abyśmy zmieścili się w kwotach


Na rynku usług budowlanych inflacja jest bardziej odczuwalna od tej jaką doświadczamy jako konsumenci, stąd też kosztorysy stworzone jesienią, mogą być już za kilka tygodni mocno nieaktualne.

 

W 9. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 18,1 tys. bydgoszczan, to nieco mniej niż przed rokiem, nie jest to zatem rekordowa edycja.

 

Jeżeli chodzi o projekty ponadosiedlowe najwięcej głosów oddano na dalsze prace rewitalizacyjne w Parku nad Kanałem Bydgoskim przy V i VI śluzie. Na drugim miejscu – także przeznaczonym do realizacji znalazły się projekty tworzące Wielką pętlę Fordonu, czyli rewitalizację obszaru u podnóża ,,Fordońskich Górek”. Oba projekty ponadosiedlowe kosztować będą łącznie ponad 3 mln zł.

 

Jeżeli chodzi o małe projekty społeczne, to w tym roku do realizacji wybrano 21 takich projektów na łączną kwotę 773,5 tys. zł. W pierwszej trójce znalazło się wsparcie dla hospicjum perinatalnego Let me be project Bydgoszcz, znane z ubiegłego roku koncerty nad Kanałem Bydgoskim – Kanał Kultury oraz też już cyklicznie wspierany z BBO zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy.

 

Największą pulę w BBO stanowią już zadania na poszczególnych osiedlach – blisko 12 mln zł. Lista wszystkich projektów osiedlowych dostępna jest tutaj - https://drive.google.com/file/d/17OYEJ3EVftyB-5oupai4EfTOnRSvwLmH/view

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu