Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz2,5 tys. za szarżowanie na obwodnicy Bydgoszczy

2,5 tys. za szarżowanie na obwodnicy Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 styczeń 2022 00:00
2,5 tys. za szarżowanie na obwodnicy Bydgoszczy Mat: KWP Bydgoszcz

Obwodnica Bydgoszczy biegnie w ciągu drogi ekspresowej S-5, która pozwala poruszać się z większą prędkością, ale również na niej musimy się pilnować, inaczej może przyjść nam sporo zapłacić. Przekonał się o tym kierowca Mercedesa, którego namierzyli policjanci z grupy ,,Speed” w Szczutkach nieopodal węzła Tryszczyn (Bydgoszcz – Opławiec).

Na drodze ekspresowej w standardzie 2x2 dozwolona prędkość maksymalna to 100 km/h, na wysokości Szczutek obowiązuje jednak fragmentaryczne ograniczenie do 80 km/h, z uwagi na prace wykończeniowe. Policjanci z bydgoskiej drogówki ustalili, że kierujący Mercedesem jechał 161 km/h, czyli o ponad 80 km/h za dużo i ukarali go kwotą mandatu 2,5 tys. zł. Nowe, wyższe mandaty mają być batem na zbyt brawurowych kierowców. Kierowca ten otrzymał dodatkowo 10 punktów karnych.

 

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł zaczyna się od przekroczenia dozwolonej prędkości o 70 km/h. W przypadku, gdy jesteśmy na terenie zabudowanym, to już 50 km/h za szybko może doprowadzić do tymczasowego odebrania prawa jazdy.

 

Kierowca Mercedesa jeżeli zostanie w ciągu najbliższych 2 lat przyłapany na podobnym wykroczeniu, to za kolejny raz zapłaci już nie 2,5 tys. zł mandatu, ale za recydywę 5 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu