Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPartia Brauna organizuje spotkanie ze schizmatykiem

Partia Brauna organizuje spotkanie ze schizmatykiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 styczeń 2022 00:55
abp. Jan Lenga na YouTube abp. Jan Lenga na YouTube YouTube

Dla arcybiskupa Jana Lengi Franciszek nie jest papieżem tylko heretykiem, wzywa on do tworzenia podziemnego kościoła, który miałby wypowiedzieć posłuszeństwo Watykanowi. Arcybiskup w swojej krucjacie przeciwko Watykanowi nie znalazł specjalnie sprzymierzeńców wśród innych duchownych, za to dzięki internetowi zdobył swój ,,fan klub” wśród świeckich. Za kilka dni w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy partia Korona Grzegorza Brauna organizuje promocję jego książki sugerującej, że papież Franciszek jest marionetką masonów.

,,Bergolio nie jest żadnym papieżem – głosi wprost abp. Jan Lenga - Warto by było, aby w Polsce też tworzyli podziemne seminaria – nawołuje - W Kościele kto rządzi? Co rządzi? Niepodobny neomarksizm. Kościół jest opanowany. Jeżeli chcecie się zbawić to uciekajcie od tego przewrotnego pokolenia. (…) Uciekajcie z systemu, twórzcie seminaria.

 

Dzięki tego typu wypowiedziom arcybiskup w internecie zdobywa fanów. Arcybiskup głosi, że George Soros finansuje zakon Jezuitów (z którego wywodzi się papież Franciszek), aby ten wspierał uchodźców i ideologię LGBT.

 

Od wypowiedzi abp. Lengi, który do 2011 roku był ordynariuszem diecezji Karagandy w Kazachstanie odcina się Episkopat Polski. Decyzją Watykanu przebywa w klasztorze w Licheniu, gdzie wyznaczono mu miejsce zamieszkiwania na emeryturze. Z uwagi na kontrowersyjne wypowiedzi bp. Wiesław Mering, któremu podlega Licheń nałożył na niego zakaz wygłaszania kazań i publicznych wypowiedzi. Arcybiskup mimo to w internecie głosi swoje poglądy, a także wydaje książki atakujące papieża i Watykan. Spotkanie w Kinoteatrze Adria odbędzie się w diecezji bydgoskiej, gdzie władza bp. Meringa nie sięga, tutaj decyzję stosowną może wydać jedynie bp. Krzysztof Włodarczyk.

 

Bydgoskie spotkanie w praktyce może prowadzić do schizmy, może nie na ogromną skalę, ale na pewno wyrządzającą Kościołowi szkodę.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu