Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj najbardziej efektywna pomoc to ta finansowa

Dzisiaj najbardziej efektywna pomoc to ta finansowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 marzec 2022 14:01

Setki wolontariuszy pracujący w Bydgoszczy oraz jeszcze większa liczba bydgoszczan przywożących dary to robi wrażenie, ale dostarczenie tej pomocy na Ukrainę jest dzisiaj utrudnione, Pomoc wysyłana z polskich miast obecnie głównie magazynowana jest po polskiej strony granicy i czeka na możliwość jej dowiezienia. Dlatego na dzisiaj najbardziej optymalna forma pomocy to ta finansowa.

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Miasta uruchomiło zbiórkę pomocy dla miast Krzemieńczuk i Czerkasy na Ukrainie. Są to miasta partnerskie Bydgoszczy.

 

- Dzisiaj największe wyzwanie to jest logistyka na terenie Ukrainy, bo mówimy o obszarze objętym wojną, stąd też bardzo ważne, aby te dary były opisane w kartonach. Musi to trafić przez nas, czyli przez Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze – wyjaśnia zastępca prezydenta Michał Sztybel. Te dary w porozumieniu z wojewodą, w miarę możliwości, będzie dostarczać na Ukrainę Agencja Rezerw Materiałowych.

 

- Tyle energii nie może się zmarnować, trzeba się poświęcać dla ludzi, którzy ryzykują życie, a powiedzmy sobie szczerze – ryzykują nie tylko dla Ukrainy, ale też dla Polski, bo to sprawa dla naszego bezpieczeństwa również – mówi z uznaniem o aktywności bydgoszczan zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Pomoc dla Krzemieńczuka i Czerkasy można wpłacić za pośrednictwem zbiórki:
https://zrzutka.pl/z579zs

Lub na numer konta bankowego: PKO BP 64 1020 1462 0000 7702 0393 6473

 

Informacje o innych zweryfikowanych inicjatywach pomocowych dostępne są na naszej podstronie: Pomoc dla Ukrainy

 


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu