Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni w tym szczególnym czasie – jedni oddają diety, inni angażują się w wolontariacie

Radni w tym szczególnym czasie – jedni oddają diety, inni angażują się w wolontariacie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 marzec 2022 20:07

Wiele samorządów spotyka się na nadzwyczajnych sesjach, aby wyrazić solidarność z Ukraińcami. Poza salami obrad wielu radnych można spotkać przy inicjatywach oddolnych. Radni Rady Powiatu Bydgoskiego postanowili zorganizować między sobą zbiórkę, w ramach które oddali sporą część swojej diety.

 

Radni Rady Powiatu Bydgoskiego na pomoc Ukrainie zebrali 11,5 tys. zł – Jednocześnie apelujemy, aby inne rady, jednostek samorządu terytorialnego podjęły podobne inicjatywy – napisali radni w stanowisku, które odczytał na wtorkowej sesji przewodniczący Piotr Kozłowski.

 

Od właściwie pierwszych godzin po rosyjskiej inwazji w przygotowanie oddolnych inicjatyw pomocowych zaangażowała się wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Joanna Czerska-Thomas oraz radny Ireneusz Nitkiewicz. Brali oni udział w tworzeniu na Facebook-u kanału wymiany informacji pomocowych, a także koordynowali chociażby weekendową zbiórkę darów w Młynach Rothera. Na wtorkowej sesji prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podziękował wszystkim bydgoskim radnym zaangażowanym w tę inicjatywę.

 

We wtorek przez Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, główny punkt zbiórki darów od bydgoszczan przewinęło się kilkaset wolontariuszy. Wśród nich była przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska oraz szef klubu Koalicji Obywatelskiej Jakub Mikołajczak.

 

Zachęcamy do obejrzenia naszego wideoeportażu.

 

Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu