Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejne ukraińskie portale piszą o pomocy z Bydgoszczy

Kolejne ukraińskie portale piszą o pomocy z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 marzec 2022 00:09

W poniedziałek cytowaliśmy portal VINBazar z Winnicy w centralnej Ukrainie, dla którego jedną z najważniejszych informacji dnia był przyjazd 20 ton pomocy humanitarnej z Bydgoszczy. Było to tak istotne wydarzenie, ze wypowiadał się nawet mer tego 370 tys. miasta, stolicy Obwodu Winnickiego. To jednak nie jedyna publikacja i wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej.

,,Głos Ukrainy” wydawany internetowo pod domeną golos.com.ua w tytule jednej z publikacji wspomina, że Krzemięńczuk otrzymał z Bydgoszczy 3,5 tony pomocy humanitarnej. Portal wspomina też, że Bydgoszcz i Krzemieńczuk są miastami partnerskimi. Informację o tej pomocy przekazał ukraińskim mediom Andrij Melnyk, który wielokrotnie gościł w Bydgoszczy, bowiem w Krzemieńczuku jest odpowiedzialny m.in. za współpracę z Bydgoszczą. Melnyk informuje ukraińskich czytelników, że podziękował bydgoszczanom za dary.

 

Portal ,, Суспільне „, którego nazwę można tłumaczyć jako ,,Publiczny” z kolei pisze, że ukraińskie miasto Czerkasy może liczyć na pomoc swoich miast partnerskich. Portal informuje, że Czerkasy otrzymały wsparcie od prezydentów i burmistrzów miast partnerskich – w tym Bydgoszczy, Kusadasi w Turcji oraz Petah Tikva. Pada też informacja, że z Bydgoszczy przyjechała już pierwsza pomoc humanitarna.

 

W Bydgoszczy pomoc humanitarna organizowana jest właściwie od soboty 26 lutego, gdy uruchomiono magazyn w Młynach Rothera. Ich powierzchnia okazała się jednak niewystarczająca, dlatego od poniedziałku 28 lutego pomoc dla Ukrainy jest sortowana w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Przez ten punkt przewija się każdego dnia kilkaset wolontariuszy, chcacych pomóc darami jest jeszcze więcej.

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

 
 
 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu