Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProjektanci pokazali pierwsze modele bydgoskie do gry Microsoft Flight Simulator

Projektanci pokazali pierwsze modele bydgoskie do gry Microsoft Flight Simulator

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 marzec 2022 06:40
Projektanci pokazali pierwsze modele bydgoskie do gry Microsoft Flight Simulator Graf: Drzewiecki Design

Microsoft Flight Simulator 2020 to przełomowy symulator lotniczy, w oparciu o zdjęcia satelitarne ta gra odwzorowuje niemal cały świat. Część świata, miejsca bardziej popularne odwzorowano dość staranie, w przypadku Bydgoszczy odwzorowanie głowy nie urywa. Projektanci z Drzewiecki Desing pracują jednak nad bardziej profesjonalnym odwzorowaniem naszego miasta.

Świat dostępny w tym symulatorze Microsoftu rozwijają niezależni developerzy tworząc swoje rozszerzenia. Warszawskie studio Drzewiecki Design, które opracowało już na potrzeby Microsoft Flight Simulator kilka polskich lotnisk: m.in. podwarszawski Modlin, krakowskie Balice, czy port w Zielonej Górze, a także amerykańskie lotnisko Midway w Chicago. O tym, że to studio pracuje nad Portem Lotniczym Bydgoszcz informowaliśmy tuż przed zakończeniem 2021 roku. Niedawno na Instagramie studio pochwaliło się pierwszymi modelami.

 

Jak się okazuje nie skupiają się oni jedynie na Porcie Lotniczym Bydgoszcz, a także infrastrukturze towarzyszącej, np. hangarom Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2, ale też opracowują modele dotyczące samego miasta. Na Instagramie pokazali chociażby model Opery Nova, spichrzy nad Brdą oraz HSW Immobile Łuczniczka.

 

 

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu