Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejne tony pomocy z Bydgoszczy dotarły do Winnicy

Kolejne tony pomocy z Bydgoszczy dotarły do Winnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 marzec 2022 13:29
Zdjęcie z załadunku - 8 marca Zdjęcie z załadunku - 8 marca

We wtorek pokazywaliśmy pracę wolontariuszy w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczy,, akurat wtedy ładowane były dwa tiry, które miały pojechać do Winnicy w środkowej Ukrainie. W piątek wieczorem ukraiński portal 20minut.ua poinformował, że z Bydgoszczy przyjechało 25 ton pomocy humanitarnej. To kolejny dowód na to, że praca wolontariuszy w regionie jest bardzo potrzebna.

 

Na portalu 20minut.ua o przywiezieniu 25 ton darów z Bydgoszczy, przy współpracy z fundacją EMIC, informuje burmistrz Winnicy Serhij Morgunow. W paletach z Bydgoszczy znalazła się przede wszystkim żywność, widoczne są na zdjęciach ziemniaki, Ukraińcy informują też o artykułach higienicznych. Wysyłane były z Bydgoszczy też leki.

 

Burmistrz Morgunow zaznacza, że to drugi transport z Bydgoszczy. O pierwszym pisaliśmy kilka dni temu, wówczas do Winnicy dojechał 20 ton. pomocy humanitarnej.

 

- To nas motywuje, bo cieszymy się, ze pomoc trafia bezpośrednio do najbardziej potrzebujących, czyli tych co są w Ukrainie i są na froncie. Cieszą nas takie informacje, że ta pomoc jest realna, jest fizyczna i jest bardzo potrzebna, bo najgorsze jest to, że wolontariusze i darczyńcy się angażują, a ta pomoc może nie docierać, może być przejmowana przez wrogie siły, przez nieuczciwych ludzi, a tu wiemy i mamy pewność, że dotarło do najbardziej potrzebujących – powiedział nam we wtorek radny Jakub Mikołajczak, który zaangażowany jest w wolontariat. Wówczas Winnica informowała o dotarciu pierwszego 20-tonowego transportu.

 

8 marca Bydgoszczcz:

 

 

11 marca Winnica (źródło 20minut.ua)

 

 

 

Nasz reportaż z 8 marca:

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu