Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska elektociepłownia z ważną decyzją środowiskową. Pozwoli ona odejść węgla

Bydgoska elektociepłownia z ważną decyzją środowiskową. Pozwoli ona odejść węgla

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 marzec 2022 00:18
Bydgoska elektociepłownia z ważną decyzją środowiskową. Pozwoli ona odejść węgla Fot: PGE EC

Gaz w porównaniu z węglem jest znacznie bardziej ekologicznym paliwem, dlatego PGE Energia Cieplna chce przestawić elektrociepłownie na Jachcicach na paliwo gazowe. Jest plan, aby kotłownia gazowa o mocy 40 MW w Elektrociepłowni Bydgoszcz EC I rozpoczęła pracę już w grudniu, czyli w najbliższym sezonie grzewczym.

Kilka dni temu PGE Energia Cieplna uzyskała prawomocną decyzję środowiskową dla budowy kotłowni wodnej gazowej, co pozwoli wkrótce ruszyć z tą inwestycją.

 

Szacuje się, że realizacja tej inwestycji ograniczy emisję NOx czterokrotnie, zaś dwutlenku węgla o połowę.

 

– Uzyskana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę kotłowni gazowej w jednej z dwóch jednostek bydgoskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, daje nam zielone światło do rozpoczęcia kolejnego etapu prac. Nowa kotłownia to ważna dla miasta inwestycja, która będzie produkować ciepło w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska, a także stworzy warunki do zaopatrzenia w przyszłości nowych odbiorców ciepła z terenu Bydgoszczy – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

 

Jednym z elementów tej inwestycji będzie przyłączenie bydgoskiej elektrociepłowni do systemu gazowego. Docelowo PGE Energia Cieplna chce całkowicie w bydgoskiej elektrociepłowni zrezygnować z węgla. Komisja Europejska zgodziła się uznać paliwo gazowe jako przejściowe, które przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu