Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto sfinansuje badania KTG ciąży w warunkach domowych

Miasto sfinansuje badania KTG ciąży w warunkach domowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 kwiecień 2022 08:13

W Bydgoszczy ruszy Centrum Monitoringu Położnictwa, w ramach którego ciężarnym po 30 tygodniu ciąży będzie udostępniane urządzenie do badań w warunkach domowych KTG Cerebits, które będzie znajdowało się pod stałym nadzorem Centrum Monitoringu Położnictwa.

Wyniki badań telemetrycznie będą przekazywane do lekarza prowadzącego ciąże. Gdy takie badanie wykaże niepokojące sygnały, wówczas kobieta natychmiast otrzyma skierowanie do najbliższego szpitala. Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa ciąży.

 

- Miasto Bydgoszcz przystępuje do nowego programu profilaktycznego dla kobiet w ciąży. Program zadba o zdrowie kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci, w warunkach domowych. Zawarta umowa opiewa na 100 tysięcy złotych, która pokryje koszt 100 badań. Z tą inicjatywą do prezydenta Rafała Bruskiego wystąpił miejski radny Szymon Wiłnicki – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta.

 

Tego typu nadzór szczególnie jest istotny w sprawie ciąży podwyższonego ryzyka – ciąży cukrzycowych czy po 40 roku życia.

 

Jak się zgłosić?
Kobiety w ciąży mogą się zgłaszać telefonicznie do Biura Zdrowia urzędu miasta:

Po podaniu adresu e-mailowego otrzymasz wniosek, który należy wypełnić. Po weryfikacji przesyłany zostanie  kod dostępu do rejestracji na stronie Carebits. W ciągu kilku dni otrzymasz pocztą lub kurierem urządzenie KTG.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu