Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanin przejechał 1,6 tys. km aby przekazać ukraińskiej armii jeepa

Bydgoszczanin przejechał 1,6 tys. km aby przekazać ukraińskiej armii jeepa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 kwiecień 2022 00:51
Bydgoszczanin przejechał 1,6 tys. km aby przekazać ukraińskiej armii jeepa Facebook

Pomoc niesiona przez bydgoszczan w dobie wojny rosyjsko-ukraińskiej niesie Bydgoszczy ogromną promocję, za dary z jednej strony dziękują ukraińskie portale, natomiast media z zachodniej Europy opisują nietypowe historię z udziałem bydgoszczan niosących pomoc.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym jak Brytyjczycy wspierają chętnie zbiórkę dla oddolnie utworzonego ośrodka dla uchodźców w podbydgoskim Tryszczynie. Grupa wolontariuszy postanowiła wynająć cały hotel i tam organizować pierwszą pomoc dla przybyszów z Ukrainy. Ich działalność wywołała ogromne zainteresowanie medialne w zachodniej Europie.

 

Wspomnieć warto jednak też o historii Tomasza Stelmacha, który od 20 lat mieszka w wielkiej Brytanii, a pochodzi z Bydgoszczy. O jego aktywności pisze brytyjski portal ,,The isle of thanet news”, wspominając jednocześnie o jego bydgoskim pochodzeniu.

 

Tomasz Stelmach pracuje w szkole jazdy Pass Driving School. Wraz ze swoim byłym uczniem Maciejem Lewandowskim zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu 4x4 dla ukraińskiej armii. Obok karetek takie jeepy są szczególnie potrzebne. Brytyjczycy się zrzucili, wówczas we dwójkę postanowili zawieść dar bezpośrednio Ukraińcom pokonując tysiąc mil, czyli jakieś 1,6 tys. km. W ciągu 36 godzin dojechali do Szegine pod Lwowem.

 

Żeby nie marnować przebiegu, samochód był załadowany pomocą humanitarną.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu