Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDiecezja wchodzi do mediów społecznościowych

Diecezja wchodzi do mediów społecznościowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 kwiecień 2022 19:36

Facebook i YouTube to portale społecznościowe dobrze znane prawie wszystkim internautom, stąd też od dawna korzystają z nich instytucje publiczne, od kilku dni swoje konta posiada również Diecezja Bydgoska. O wejściu w świat social mediów poinformował w nagraniu multimedialnym bp. Krzysztof Włodarczyk.

- W dobie mediów społecznościowych to bardzo ważny komunikator, nie tylko dla naszej diecezji, ale dla świata – tak o portalu Facebook mówi bp. Krzysztof Włodarczyk, wskazując, że jest to ważny kanał komunikacji wewnątrz diecezji - Zapraszam bardzo serdecznie do tworzenia tego Facebooka, przekazywania informacji, dzielenia się refleksjami, żeby rzeczywiście ten Facebook żył, żebyśmy mogli pokazywać to co jest cenne z życia diecezji.

 

Pierwszy materiał na diecezjalnym YouTube:


 

W piątek odbyła się droga krzyżowa ulicami Bydgoszczy, fragment wystąpienia bp. Włodarczyka z tego wydarzenia to z kolei kolejna publikacja filmowa na diecezjalnym YouTube.

 

Drugi materiał:

 

W życiu diecezji to może ważne wydarzenie, ale tak naprawdę bydgoski Kościół był pod względem social media daleko za tym światowym, wśród liderów wdrażania rozwiązań multimedialnych w kontakcie z wiernymi od dawna trzeba wskazać Watykan, z papieżem Franciszkiem.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu