Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo było wyjątkowe wydarzenie na biegowej mapie Polski

To było wyjątkowe wydarzenie na biegowej mapie Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 kwiecień 2022 13:37
To było wyjątkowe wydarzenie na biegowej mapie Polski Fot: BiegiBydgoszcz.pl / PLB

Rzadko zdarza się, aby płyta startowa lotniska służyła jako nawierzchnia do biegania. W niedzielę blisko tysiąc biegaczy wzięło udział w biegu na 5 km nazwanego ,,Odlotowa5”, po drodze startowej Portu Lotniczego Bydgoszcz. Najszybciej tą trasę przebiegł Kenijczyk Cosmas Mutuku w czasie 15:01. Udział Kenijczyka sprawił jednocześnie, że mieliśmy bieg międzynarodowy.

 

Wśród kobiet najszybsza była Olga Ochal, która uzyskała czas 17 minut i 20 sekund. Polskie Linie Lotnicze LOT wśród wszystkich uczestników, którzy pokonali dystans 5 km rozlosowały trzy vouchery na loty w swoich samolotach.

 

W planach są kolejne edycje.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu