Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMer Krzemieńczuka dziękuje bydgoszczanom i firmom z regionu

Mer Krzemieńczuka dziękuje bydgoszczanom i firmom z regionu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 10 kwiecień 2022 15:58
Mer Krzemieńczuka dziękuje bydgoszczanom i firmom z regionu Fot: kremenchukinvest.com.ua

Do Krzemieńczuka dotarło 10 kartonów z lekarstwami, które są niezwykle potrzebne w szpitalach miejskich. W Krzemieńczuku – mieście partnerskim Bydgoszczy - przebywa obecnie kilkadziesiąt tysięcy uchodźców z terenów bezpośrednio objętych wojną. Za dary bydgoszczanom dziękuje mer tego miasta Andrej Melnik.

Mer Andrej Melnik komentując przyjazd darów z Bydgoszczy wskazuje, że to kolejna pomoc z naszego miasta oraz zaznacza, że bydgoszczanie wspierają również drugie swoje partnerskie ukraińskie miasto Czerkasy oraz dodatkowo miasto Połtawę. Melnik podkreśla, że to jest pomoc od całej bydgoskiej społeczności, tym samym jest to ukłon w kierunku wolontariuszy i całego społeczeństwa obywatelskiego.

 

Władze Krzemieńczuka dziękują jednocześnie firmom z naszego regionu, dzięki którym pomoc dotarła – Pol-Osteg z Koronowa i Kaczyński Logistics z gminy Nakło.

 

Krzemieńczuk w 2020 roku liczył około 220 tys. mieszkańców. Pod koniec marca Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła, że Bydgoszcz chce przekazać Krzemieńczukowi 100 tys. zł pomocy, identyczną kwotę Bydgoszcz desygnowała dla Czerkas.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu