Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCena diesla spadła poniżej 7 zł. Czy czekają nas dalsze obniżki?

Cena diesla spadła poniżej 7 zł. Czy czekają nas dalsze obniżki?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 kwiecień 2022 06:26
Cena diesla spadła poniżej 7 zł. Czy czekają nas dalsze obniżki? Archiwum

Cena baryłki ropy naftowej na światowych rynkach spadła poniżej 100 dolarów za baryłkę, dzień przed rosyjską inwazją na Ukrainę było to niecałe 95 dolarów, w skrajnym momencie cena baryłki wzrosła do prawie 130 dolarów. Powrót do ceny sprzed inwazji na światowych rynkach może dawać nadzieję, że ceny w detalu dalej będą spadać.

 

Przed wojną ceny detaliczne w Bydgoszczy nie przekraczały 6 zł. Przełom lutego i marca przyniósł wzrost ceny diesla do prawie 8 zł w detalu oraz bezołowiowej PB95 do prawie 7 zł. Obecnie mamy jakiś przełom bo diesel spadł na Orlenie w Bydgoszczy do 6,99 zł, czyli psychologicznie poniżej 7 zł, natomiast PB95 poniżej 6,50 zł.

 

Patrząc na sytuację globalną na rynkach ropy, istnieje szansa, że paliwo dalej będzie spadać, w szczególności, że jak przeliczymy te 5 dolarów w różnice ceny baryłki 23 lutego i dzisiaj, na jeden litr, to różnica wynosi zaledwie 3 centy, co według kursu dolara z poniedziałku 11 kwietnia daje 13-14 groszy różnicy. Koncernom naftowym podwyżki jak zauważyliśmy przychodziły łatwo, a teraz ostrożnie obniżają, to jednak są przesłanki merytoryczne, aby dalej paliwo taniało.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu