Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego

Niektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 kwiecień 2022 12:01
Niektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego CC BY-SA 3.0 by Solaris8315

Kolejarze ze spółki Polregio grożą po świętach strajkiem generalnym, w ramach którego stanąć może cała polska kolej. Prowadzone w ostatnich dniach rozmowy nie przyniosły porozumienia, dzisiaj w kujawsko-pomorskim w ramach działań ostrzegawczych kilka pociągów nie wyjedzie na tory. Urząd Marszałkowski jako organizator przewozów zapowiada zorganizowanie zastępczego transportu autobusowego.

 

Z informacji jakie uzyskaliśmy z systemów PKP PLK wynika, że o godzinie 13:31 nie wyjedzie z Bydgoszczy pociąg do Nakła nad Notecią. Następstwem tego będzie również nieuruchomienie do Bydgoszczy pociągu powrotnego, który z Nakła wyjechałby o godzinie 14:15.

 

O godzinie 12:02 z Bydgoszczy nie wyjedzie także pociąg do Włocławka, natomiast o 13:35 odwołany jest pociąg z Bydgoszczy Głównej do Jabłonowa Pomorskiego.

 

Aktualizacja 13:30

Skala odwołąnych pociągów jest znacznie  większa. Nie ma jednoznacznych komunikatów, które pociągi są zagrożone, Polregio też nie jest wstanie wszędzie zapewnić komunikacji zastępczej.

 

Strajk planowano już przed miesiącem, wówczas jednak kolejarze zgodzili się go przesunąć z uwagi na dużą liczbę przewożonych uchodźców z Ukrainy. Związki zawodowe oczekują podwyżek wynagrodzeń na poziomie 700 zł. Kondycja finansowa spółki nie pozwala jednak spełnić tego żądania. 12 kwietnia organizacje związkowe ogłosiły pogotowie strajkowe, po świętach zapowiadany jest strajk generalny.

 

Na stronie internetowej Polregio nie ma żadnej wzmianki o strajku i spowodowanych nim utrudnieniach.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu