Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatnie dni na rozliczenie PIT. Pracownicy skarbówki zapowiadają protesty

Ostatnie dni na rozliczenie PIT. Pracownicy skarbówki zapowiadają protesty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 kwiecień 2022 13:45

Z zapowiedzi związków zawodowych działających w Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że od poniedziałku 25 kwietnia do 2 maja odbędzie się w Urzędach Skarbowych akcja protestacyjna. Może ona utrudnić rozliczanie się Polaków z fiskusem, na co jest czas do końca miesiąca, a wiele osób postanowiło zostawić ten obowiązek na sam koniec.

Związkowcy na razie zapowiadają, że od wspomnianego poniedziałku do końca w godzinach 12:00 – 12:15 zamierzają przerywać pracę. Jednocześnie zapowiadana jest możliwość zaostrzenia protestu.

 

Pracownicy skarbówki, tak jak innych urzędów, domagają się podwyżek płac. Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa mówi o postulacie 20% podwyżek. Od wielu lat pracę w całej sferze budżetowej, czyli nie tylko w Urzędach Skarbowych, ale też np. Urzędach Wojewódzkich czy GUS są zamrożone, natomiast rosnąca co roku płaca minimalna sprawia, że coraz więcej urzędników ma płacę zasadniczą niższą od minimalnego (dla spełnienia obowiązku z prawa pracy pracodawcy dają im premie wyrównujące do minimalnej). Od kilku dni borykamy się też z odwoływaniem pociągów przewoźnika Polregio, gdzie również maszyniści mówią o niskich płacach.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu