Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosypały się mandaty także dla rowerzystów

Posypały się mandaty także dla rowerzystów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 kwiecień 2022 00:10
Posypały się mandaty także dla rowerzystów Fot: KWP Bydgoszcz

W czwartek na terenie Bydgoszczy policjanci przeprowadzili akcję ,,Bezpieczny Rowerzysta”, której celem było zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane wobec rowerzystów i przez nich samych. Posypało się kilkaset mandatów.

 

Łącznie tego dnia w Bydgoszczy policjanci ujawnili ponad 500 wykroczeń, z czego 355 popełnili rowerzyści. Ich największym grzechem okazała się jazda po chodniku oraz co bywa wyjątkowo niebezpieczne, przejeżdżanie po przejściach dla pieszych. Zgodnie z przepisami rowerzysta chcąc skorzystać z przejścia (jeżeli nie jest ono połączone z przejściem rowerowym), powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić rower. Nie wiemy ile dokładnie wykroczeń tego typu popełniono oraz w ilu wypadkach policjanci zdecydowali się na mandaty.

 

Inne wykroczenia na które zwracają uwagę policjanci, to rozmawianie przez telefon w czasie jazdy, niesygnalizowanie zamiaru wykonania manewru skrętu oraz zły stan techniczny roweru – za to też grożą kary. Jeżeli chodzi o wykroczenia wobec rowerzystów, to głównie policjanci ujawniali nieustąpienie rowerzystom pierwszeństwa, gdzie im ono przysługuje.

 

Policjanci apelują do cyklistów, bowiem oni obok pieszych są najbardziej narażeni na ciężkie skutki wypadków i kolizji.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu