Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro radni mają zabrać stanowisko w sprawie nieprawidłowości w przedszkolu ,,Wróżka”

Jutro radni mają zabrać stanowisko w sprawie nieprawidłowości w przedszkolu ,,Wróżka”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 kwiecień 2022 06:49

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola ,,Wróżka” w Białych Błotach uważają, że dyrekcja ma przyzwalać m.in. na znęcanie się na wychowankami oraz zgadzać się na ograniczanie ich wolności. Skarżyć na sytuację w przedszkolu miał się też pracownik tej placówki. Sprawą w trybie ekspresowym zajęła się Komisja ds. petycji Rady Gminy.

Jak czytamy w stanowisku komisji, jej członkowie już właściwie o winie dyrektor przedszkola przesądzili. Stanowisko uznające jej winę komisja przyjęła we wtorek 19 kwietnia. Pada w nim jednoznaczne stanowisko, że miało zostać naruszone ,,dobro dziecka”. Jutro (26 kwietnia) o przyjęciu lub odrzuceniu tego stanowiska zdecyduje na zdalnym posiedzeniu Rada Gminy w Białych Błotach. Komisja ds. petycji wnosi o zawieszenie dyrektor w czynnościach służbowych, do czasu wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie organy.

 

Nie będzie to jedyna uchwała jaką zajmą się jutro radni. Druga dotyczyć będzie sporu pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej z jej kierownikiem. Padały zarzuty naruszenia uprawnień, w tym próbując bez podstaw zwolnić pracownika. Komisja ds. Petycji staje po stronie pracownika, jednocześnie obwiniając kierownik o nadużycia. Nad tym stanowiskiem również jutro zagłosują radni.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu