Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKawiorowa lewicowość radnego Tylickiego (komentarz)

Kawiorowa lewicowość radnego Tylickiego (komentarz)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 kwiecień 2022 00:58
Tylko radny Tylicki znalazł sposób jak parkować Tylko radny Tylicki znalazł sposób jak parkować

,,Champagne socialist” - ten francuski zwrot (pol. kawiorowa lewica) doskonale pasuje do bydgoskiego radnego Lewicy Zdzisława Tylickiego, który do tej pory nie zasłynął w Radzie Miasta Bydgoszczy z żadnej inicjatywy, natomiast wykazuje wyjątkową skuteczność w zabieganiu o przywileje dla siebie. W kuluarach Rady Miasta jesienią aż o nim huczało, gdy próbował namawiać radnych, także przeciwników politycznych z PiS-u do podniesienia radnym diet, choć sam jest osobą majętną.

O radnym Tylickim w kuluarach mówi się jako o tym, który głównie prezentuje swoją wystawność i potrafi się ustawić. Od kilku lat widoczna jest polityka ograniczania parkowania w centrum, z tego powodu przed ratuszem już nawet wiceprzewodniczący Rady Miasta nie mogą parkować. Okazuje się jednak, że to czego nie potrafią członkowie prezydium, udało się załatwić radnemu Tylickiemu, który przy każdej sesji i komisji parkuje na parkingu ratusza. Tylicki wykorzystuje fakt, że przewidziano jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej, a jak twierdzi sam taką kartę parkingową posiada.

 

Gra w piłkę i blokuje niepełnosprawnych

Jest to jednak tylko jedno miejsce, czyli jeżeli radny zostawi na prawie cały dzień zaparkowany samochód, to osoby mające problemy w poruszaniu się już z tego miejsca nie skorzystają, chcąc załatwić sprawę w ratuszu przyjdzie im przejść kilkaset metrów.

 

Radny jak widać gołym okiem większych problemów w przemieszczaniu się nie ma, więcej gdy ten problem sygnalizowaliśmy w grudniu, nasi czytelnicy wypominali, że radny Tylicki grywał z prezydentem w charytatywnych meczach w piłkę. W Radzie Miasta znajdziemy natomiast radnych, którzy mają widoczne problemy z przemieszczaniem się, które utykają lub poruszają się o kulach – te osoby jednak pod ratusz już wjechać nie mogą.

 

 

 

Radny nie odpuści przywileju

Do tematu wracamy na przełomie kwietnia i maja, bowiem radny Tylicki dalej zajmuje miejsce dla niepełnosprawnych, zapominając, że bycie radnym to przede wszystkim służba mieszkańcom, a nie przywileje. W jego myśleniu jednak raz wywalczonego przywileju się nie oddaje.

 

Dzieje się to w momencie, gdy bydgoskie środowiska lewicowe najbardziej naciskają, aby ograniczać wjazd samochodów do centrów i promować transport zbiorowy.

 

Słownikowo pojęcie champagne socialist tłumaczy się: ktoś, kto deklaruje wspieranie ideologii socjalistycznej, ale postępuje zaprzeczając głoszonym przez siebie ideałom (żyjąc wystawnie itp.)

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu