Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy

Sygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 maj 2022 00:09
Sygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy Fot: UMB

W lutym na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec uruchomiona została sygnalizacja świetlna, zabiegali o to mieszkańcy Opławca, bowiem ulica Koronowska to dzisiaj jedno ze skomunikowań Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy to poprawiło bezpieczeństwo, dlatego drogowcy pilnie mają się zastanowić jak to poprawić.

Sygnalizacja nie jest zbyt dobrze widoczna dla kierowców wyjeżdżających zza zakrętu od strony Tryszczyna. Wymusza to na nich w przypadku czerwonego światła gwałtowne hamowanie, co może skończyć się niebezpiecznie.

 

Problem w interpelacji podnosi wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler. Postuluje on, aby przed zakrętem, jakieś 100 metrów przed światłami, postawić znak ostrzegający o sygnalizacji. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz w ubiegłym tygodniu poinformował, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w trybie pilnym zajmie się tym problemem.

 

Przed uruchomieniem świateł pojawiły się postulaty, że lepszym rozwiązaniem byłaby budowa ronda turbinowego. Ratusz nie zdecydował się jednak na to rozwiązanie z uwagi na wyższe koszty, w tym konieczność odkupu działek.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu