Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrzemieńczuk dziękuje za dary, Lwów za samochody od bydgoskiej spółki

Krzemieńczuk dziękuje za dary, Lwów za samochody od bydgoskiej spółki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 maj 2022 07:00
Krzemieńczuk dziękuje za dary, Lwów za samochody od bydgoskiej spółki Fot: ЛМКП Львівводокана / lwowskie wodociągi

29 kwietnia do Krzemieńczuka dotarł 3 tonowy transport pomocy z Bydgoszczy – informuje portal kg.ua, powołując się na Andrieja Melnyka, z Instytutu Rozwoju Krzemieńczuka, osobę zaangażowaną od wielu lat w budowanie relacji partnerskich Bydgoszczy z Krzemieńczukiem. Ten 3 tonowy transport ma tworzyć głównie odzież i bardzo potrzebne lekarstwa.

W publikacji pojawiają się tradycyjnie podziękowania dla bydgoszczan, z zaznaczeniem, że w organizowanie pomocy angażują się obywatelsko mieszkańcy oraz mieszkający w Bydgoszczy Ukraińcy.

 

To nie jedyna wzmianka o Bydgoszczy w ostatnim czasie na ukraińskich portalach. Kilka portali związany z Lwowem informuje, że Miejskie Wodociągi i Kanalizacja przekazały bezpłatnie dla Lwowa trzy samochody. Samochody przekazano spółce ЛМКП Львівводокана, czyli lwowskiemu przedsiębiorstwu wodno-kanalizacyjnemu.

 

Na zdjęciach udostępnionych przez lwowskie wodociągi widać bydgoskie tablice rejestracyjne rozpoczynające się od CB.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu