Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica w Święto Pracy apeluje o dogadanie się rządu z Brukselą

Lewica w Święto Pracy apeluje o dogadanie się rządu z Brukselą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 maj 2022 14:00

1 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy m.in. na pamiątkę ustanowienia 8-godzinnego dnia pracy, co ponad 100 lat temu było wielkim przełomem. To święto stało się też tożsamością Lewicy, dla której jest to jeden z najważniejszych dni w roku. Starą już tradycją na Placu Wolności w Bydgoszczy odbył się lewicowy więc 1-majowy.

- W dniu tym oddajemy hołd wszystkim tym, którzy tworzą nowe wartości, są ludźmi pracy. Pracują na rzecz dobrej przyszłości z jednej strony swojej własnej, ale też naszego kraju Polski – mówił poseł Jan Szopiński. Jego wystąpienie w dużej mierze było poświęcone innemu wydarzeniu, a mianowicie 18-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Szopiński przypomniał, że to za rządów Lewicy Polska weszła do Unii Europejskiej, a rok wcześniej Polacy w referendum wyrazili na to zgodę.

 

- Kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej podpisywaliśmy dokumenty, w których zobowiązywaliśmy się, że będziemy przestrzegać praw, że będziemy członkiem rodziny europejskiej, która ma zasady, która pewne prawa, ale przede wszystkim ma jeden najważniejszy element – jest wolnością! – mówił parlamentarzysta Lewicy na Placu Wolności - Dzisiaj mamy kilkunastu polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy mówią nie dla Unii Europejskiej, którzy mówi nie pieniądzom, które tam są.

 

Szopiński zaapelował do rządzących o zmianę postawy, aby chociażby setki miliardów zablokowane w ramach Krajowego Programu Odbudowy trafiły do Polski - Dzisiaj apelujemy z tego miejsca do polityków Zjednoczonej Prawicy. Polska czeka na pieniądze z Unii Europejskiej. Polska czeka na to, aby mogły się rozwijać nasze wsie, miasta i przedsiębiorstwa.

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu