Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojsko i telewizja urządzili sobie dziki parking przed Katedrą. Nie oszczędzono nawet trawników

Wojsko i telewizja urządzili sobie dziki parking przed Katedrą. Nie oszczędzono nawet trawników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 maj 2022 00:34

Spór o parkowanie przed bydgoską Katedrą to już sprawa stara, ale jak się okazuje było dużo szumu, a nadal są tacy którzy uważają, że ich pewne zasady nie dotyczą. Sprawa może jednak zaskakiwać z innego powodu, bowiem po sąsiedzku mieści się parking przy Urzędzie Miasta, który we wtorek 3 maja był prawie pusty, jeżeli już jakieś vip-y musiały zaparkować przy Katedrze, wydawał się on właściwszym miejscem.

Zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu przy Katedrze mogą maksymalnie parkować 4 pojazdy, które posiadają identyfikator Urzędu Miasta. We wtorek 3 maja nie tylko ten warunek nie był spełniony, ale lekko licząc naliczyć można było 15 pojazdów, w tym część parkujących na trawniku, za co zwykłemu obywatelowi groziłby mandat nawet w kwocie 1 tys. zł. Ten przykład pokazuje, że są jednak równi i równiejsi – prawie wszystkie samochody miały rejestracje rozpoczynające się od litery ,,U”, czyli były to pojazdy należące do wojska, do tego na trawniku swój samochód postanowiła usadowić Telewizja Polska. Z wojskowych pojazdów tylko jeden przewoził żołnierzy (oznakowany Żandarmerii Wojskowej), pozostałe przywiozły oficerów jako VIP-ów na uroczystości Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

Dziki parking powstał właściwie na oczach funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Zwróciliśmy się do tej formacji z prośbą o wyjaśnienie sprawy, do teraz jednak nie została udzielona odpowiedź. Można jednak próbować sobie wyobrazić, że zwrócenie uwagi wojskowym przez Straż Miejską mogłoby zostać odebrane lekceważąco, to jednak prawo obowiązuje wszystkich, także kierowców oficerów Wojska Polskiego.

 

Najbardziej może jednak zadziwiać to, że parking przy ratuszu stał pusty, choć można by tam skierować pojazdy ,,vip-ów”, aby nie naruszały obowiązującej organizacji ruchu.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu