Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczął się proces patostreamera. Do zarzutów się nie przyznaje

Rozpoczął się proces patostreamera. Do zarzutów się nie przyznaje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 maj 2022 18:41
Rozpoczął się proces patostreamera. Do zarzutów się nie przyznaje Fot: Facebook

W czwartek 5 maja odbyła się pierwsza rozprawa, w której na ławie oskarżonych stanął patostreamer Wojciech O. W styczniu podczas wiecu na Starym Rynku zapowiadał, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem restrykcji pandemicznych. Dwa dni później został zatrzymany przez policję, do dzisiaj przebywa w areszcie. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

- Jak zagłosują na tak, to chce ich zabić – grzmiał w styczniu na Starym Rynku Wojciech O., trzymając w ręku kij, którym wymachiwał – To jest kij na poselski ryj.


Te słowa padły na kilka dni przed głosowaniem w Sejmie ustawy, która miała zaostrzyć restrykcje pandemiczne, z tego powodu Wojciech O. odpowiada za to, że groźbom pozbawienia życia, próbował wpłynąć na głosowania posłów.

Wojciech O. przed bydgoskim Sądem Okręgowym nie przyznał się do winy, jednocześnie nie wycofał się ze swoich słów. Próbował przekonywać, że został źle zrozumiany. Jednocześnie przyjął narrację, że styczniowy więc to była instalacja artystyczna i performance. Oskarżony próbował robić show na sali sądowej. Przypatrywali się temu jego sympatycy, który kilkudziesięciu zjechało się z całej Polski, tego dnia urzędowali głównie na placu przy pomnika Kazimierza Wielkiego, niektórzy mieli szare mundury.

 

 

 

Kolejna rozprawa odbędzie się w przyszłym tygodniu.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu