Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasta partnerskie wciąż potrzebują pomocy. Zapraszamy do licytacji

Miasta partnerskie wciąż potrzebują pomocy. Zapraszamy do licytacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 maj 2022 18:15

Od ponad dwóch miesięcy Ukraina broni się przed rosyjską agresją, na przełomie lutego i marca było widoczne bardzo duże zaangażowanie Polaków w niesienie pomocy, ostatnio nieco przygasło. Niech zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy licytacja będzie pretekstem, aby jeszcze nieco pomóc.

 

TMMB wraz z Urzędem Miasta prowadzi w internecie zbiórkę pieniędzy na rzecz Krzemieńczuka i Czerkasów, miast partnerskich na Ukrainie, które borykają się z ogromną liczbą uchodźców wewnętrznych, czyli pomagają bezpośrednio osobom, które ewakuowały się z obszarów objętych działaniami zbrojnymi. Tylko na portalu zrzutka.pl uzbierano już ponad 20 tys., do tego są jeszcze wpłaty bezpośrednio na konto tej zbiórki. To dużo pieniędzy, ale potrzeby na Ukrainie są duże.

 

19 kwietnia do obiegu weszła wyjątkowa kartka pocztowa na 60. rocznicę rozpoczęcia prac nad pierwszym tramwajem przegubowym w Polsce. To wydawnictwo wywołało tak duże zainteresowanie, że nakład dość szybko się skończył. Kartkę zdobyć można w ramach litycytacji prowadzonej przez TMMB. Wystarczy wejść na Fan Page (na Facebook-u) TMMB i w komentarzu zaoferować swoją ofertę: https://www.facebook.com/Towarzystwo-Mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-Miasta-Bydgoszczy-199985897202670

 

 

 

 

Zwycięzce licytacji poznamy we wtorek o godzinie 20:00. Zwycięzca będzie zobowiązany wpłacić tę kwotę na zbiórkę dla Krzemieńczuka i Czerkasów - https://zrzutka.pl/z579zs

 

Pod tym linkiem możemy również wpłacić dowolny datek, nie biorąc udziału w tej licytacji.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

 • Tegoroczny sierpień pod względem problemu suszy może być najgorszy od dekad

  Polska jest jednym z państw najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, który postępuje wraz ze zmianami klimatu. Obok wysokich temperatur problem niedoboru wody pogłębia też nieumiejętne zarządzanie intensywnymi opadami, które następują po okresach ubogich w deszcz. Szacuje się, że podczas 20-minutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 mkw. można zebrać nawet 360 litrów wody, pod warunkiem wdrożenia odpowiednich rozwiązań, które pozwolą ją efektywnie gromadzić i dalej zagospodarować. – Woda opadowa jest ogromnym potencjałem i jest jej wielokrotnie więcej niż tej, którą mamy w miastach. Naszym celem powinno być wykorzystanie tego potencjału – podkreśla Tomasz Grochowski z Retencja.pl.

Wiadomości z regionu