Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą

Na dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 maj 2022 17:40
Na dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą Fot: Paweł Zielke

Według opinii wyrażanych przez bydgoszczan w konsultacjach społecznych, rewitalizacja terenów nad wodą powinna być priorytetem. Na dniach ruszyć ma rewitalizacja kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą – od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Ratusz podpisał umowę z wykonawcą.

Najtańszą ofertę w tym przetargu złożyła firma Kormost na kwotę 8,4 mln zł (budżet zadania trzeba było zwiększyć dla wyboru wykonawcy, bowiem przewidywano wydać tylko 5,4 mln zł). Firma Kormost pracę ma rozpocząć na dniach i zakończyć w ciągu 7 miesięcy. Inwestycja zakłada nie tylko poprawę estetyki bulwarów, w tym utworzenie tarasu widokowego oraz nasadzeń, ale też umocnienie nabrzeża, co ma poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.

 

Inwestycję dofinansuje Unia Europejska kwotą 4,7 mln zł. Bydgoszcz pozyskała też 35 mln zł od rządu na rewitalizację nabrzeży. Plany ratusza zakładają jednak rewitalizację w najbliższym czasie znacznie dłuższego odcinka nabrzeży Brdy, aż po Most Kazimierza Wielkiego.

 

Warte obejrzenia

 • Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną walczą w Bydgoszczy o medale

  W ten weekend 20-22 maja odbywa się drugi z pięciu turniejów XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022, w ramach którego w Bydgoszczy o medale rywalizuje 115 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Ceremonia otwarcia Igrzysk miała miejsce na bydgoskim Nowym Torbydzie.

 • Kujawy ponownie szczęśliwe dla Radosława Wojtaszka

  Arcymistrz Radosław Wojtaszek wywalczył w poniedziałek tytuł szachowego mistrza Polski, w czasie turnieju odbywającym się w Kruszwicy, tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wywalczony podczas mistrzostw w Bydgoszczy. Wspomnieć warto, że Wojtaszek klubowo związany jest z Minutorem Energą Gwiazdą Bydgoszcz. Mistrzostwa Polski w szachach odbywają się w Kruszwicy, jako wydarzenie towarzyszące przypadającej w tym roku 600. rocznicy nadania praw miejskich.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

   To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

 • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

  W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu