Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą

Na dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 maj 2022 17:40
Na dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą Fot: Paweł Zielke

Według opinii wyrażanych przez bydgoszczan w konsultacjach społecznych, rewitalizacja terenów nad wodą powinna być priorytetem. Na dniach ruszyć ma rewitalizacja kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą – od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Ratusz podpisał umowę z wykonawcą.

Najtańszą ofertę w tym przetargu złożyła firma Kormost na kwotę 8,4 mln zł (budżet zadania trzeba było zwiększyć dla wyboru wykonawcy, bowiem przewidywano wydać tylko 5,4 mln zł). Firma Kormost pracę ma rozpocząć na dniach i zakończyć w ciągu 7 miesięcy. Inwestycja zakłada nie tylko poprawę estetyki bulwarów, w tym utworzenie tarasu widokowego oraz nasadzeń, ale też umocnienie nabrzeża, co ma poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.

 

Inwestycję dofinansuje Unia Europejska kwotą 4,7 mln zł. Bydgoszcz pozyskała też 35 mln zł od rządu na rewitalizację nabrzeży. Plany ratusza zakładają jednak rewitalizację w najbliższym czasie znacznie dłuższego odcinka nabrzeży Brdy, aż po Most Kazimierza Wielkiego.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu