Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPatostreamer Wojciech O. na kolejnej rozprawie wypierał się tego, że chciał zabijać

Patostreamer Wojciech O. na kolejnej rozprawie wypierał się tego, że chciał zabijać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 maj 2022 18:00

W styczniu na wiecu odbywającym się na płycie Starego Rynku Wojciech O. publicznie zapowiedział, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem restrykcji epidemicznych – wówczas Sejm miał zająć się ustawą, która pozwoliłaby pracodawcy uzyskać informacje, którzy jego pracownicy są zaszczepieni. Patostreamera kilka dni później zatrzymała policja, w ubiegłym tygodniu rozpoczął się jego proces.

 

Dzisiaj – 12 maja – miała miejsce w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy druga rozprawa. Patostreamer utrzymywał, że nie miał zamiaru nikogo zabijać, choć w styczniu grzmiał na manifestacji - Jak zagłosują na tak, to chce ich zabić!.

 

Przed sądem Wojciech O. przyjął narrację, że to wszystko było jedynie artystyczną formą przekazu. Dzisiaj Wojciech O. mówił, że utrzymywał się z prowadzenia audycji internetowych, ale był szykanowany przez co YouTube wiele razy blokował jego audycję.

 

Nie bez powodu jednak jego twórczość nazywana jest patostreamem, bowiem przepełniona była przekleństwami, wulgaryzmami, niekiedy nawet nawoływaniami do nienawiści. W maju ubiegłego roku podczas wizyty w Bydgoszczy Wojciech O. zaatakował po manifestacji lokalnej diaspory białoruskiej przeciwko reżimowi Łukaszenki, jednego z uczestników gazem (ta sprawa jest przedmiotem osobnego postępowania), tym incydentem chwalił się na swojej audycji zapowiadając, że jak spotka Białorusina raz jeszcze to ,, Dostanie jeszcze raz wpierdol, zapakujemy go i przerzucimy przez zieloną granicę do Białorusi, a tam z nim zrobią co należy zrobić.”, emitując jednocześnie jak krzyczy przy ulicy Niedźwiedziej w Bydgoszczy ,,Niech żyje Putin i Łukaszenka”.

 

Na wniosek obrony Wojciecha O. wezwano jako świadków Artura Zawisze i posła Pawła Olszewskiego. Pierwszy poprosił o przesłuchanie w Warszawie gdzie mieszka, drugi się nie pojawił, dzisiaj odbywa się jednak posiedzenie Sejmu RP.

 

Przed sądem zebrało się grono sympatyków Wojciecha O., którzy zjechali się z całego kraju.

 

Kolejna rozprawa Wojciecha O. odbędzie się pod koniec czerwca.

 

Warte obejrzenia

 • Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną walczą w Bydgoszczy o medale

  W ten weekend 20-22 maja odbywa się drugi z pięciu turniejów XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022, w ramach którego w Bydgoszczy o medale rywalizuje 115 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Ceremonia otwarcia Igrzysk miała miejsce na bydgoskim Nowym Torbydzie.

 • Kujawy ponownie szczęśliwe dla Radosława Wojtaszka

  Arcymistrz Radosław Wojtaszek wywalczył w poniedziałek tytuł szachowego mistrza Polski, w czasie turnieju odbywającym się w Kruszwicy, tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wywalczony podczas mistrzostw w Bydgoszczy. Wspomnieć warto, że Wojtaszek klubowo związany jest z Minutorem Energą Gwiazdą Bydgoszcz. Mistrzostwa Polski w szachach odbywają się w Kruszwicy, jako wydarzenie towarzyszące przypadającej w tym roku 600. rocznicy nadania praw miejskich.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

   To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

 • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

  W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu