Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie można jednocześnie wspierać bandytów i ofiar katów

Nie można jednocześnie wspierać bandytów i ofiar katów

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 maj 2022 00:23
Paweł Skutecki u zbrodniarza Al Assada Paweł Skutecki u zbrodniarza Al Assada

W czwartek wieczorem na Fan Page Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ukazało się zaproszenie na szkolenia ,,jak lepiej pomagać Ukraińcom”. Kilku działaczy NGO zwróciło nam uwagę, że wprowadza to trochę w błąd jakby to było szkolenie organizowane pod egidą Miasta w ramach BCOPW, mało kto zauważa logotyp organizatora fundacji Będziem Polakami, którą tworzą aktywni politycy, którzy wspierali sojuszników Władymira Putina.

 

Główną postacią w Będziem Polakami jest były poseł Paweł Skutecki (pierwszy z fudnatorów), który w 2018 roku wbrew polityce NATO i polskiego rządu pojechał do Syrii legitymować lokalnego dyktatora Baszara Al Assada, któremu zarzuca się stosowanie w Aleppo broni chemicznej, a potem w Polsce próbował go przedstawiać z dobrej strony jako przyjaciela. Al Assad być może kogoś przyjacielem jest, ale Władymira Putina, bowiem obok Łukaszenki i koreańskiego dyktatora był jedynym broniącym na forum ONZ rosyjskiej agresji na Ukrainę, jednocześnie pozytywnie oceniając to, że Rosja zaatakowała Ukrainę. Przy okazji tej wizyty Skutecki spotkał się też liderami organizacji terrorystycznej Hezbollah, w której też widział przyjaciół, a ostatnie tygodnie ta organizacja robi wszystko, aby rząd Libański nie solidaryzował się z Ukrainą. Brzmi to tragicznie w sytuacji, gdy Libańczycy cierpią głód, a wstrzymanie dostaw zboża z Ukrainy (Rosjanie blokują porty), tylko kryzys humanitarny tam zaostrzą.

 

Drugą postacią w Będziem Polakami jest Karol Kwiatkowski (wiceprezes), to według strony Sejmu RP wciąż asystent posła Grzegorza Brauna, który w ostatnich tygodniach szerzył narrację, że Ukraińcy mają za duże przywileje w Polsce oraz wszczynał awantury w parlamencie o to, że na gmachu Sejmu pojawiła się ukraińska flaga. Dla Brauna z objętej wojną Ukrainy nie przybyli uchodźcy tylko, jak to pogardliwie podkreśla w swoich wypowiedziach: przesiedleńcy!

 

Nie można wspierać jednych i drugich

Wypad do Syrii i Libanu to była ogromna głupota, ale też nie jestem zwolennikiem, aby przez jedną głupotę kogoś do końca życia przekreślać. W przypadku Pawła Skuteckiego zabrakło jednak jednak wydaje się prostej rzeczy - odcięcia się od Al Assada i Hezbollahu, w kontekście ich wrogiej postawy wobec Ukraińców, a jednocześnie zbyt bliskiego wspierania Putina, co dla nas Polaków jest też powodem do niepokoju. Nawet nie chodzi o jakieś przepraszanie, ale o zwykłe powiedzenie, że ,,Al Assad to bandyta” oraz odesłanie medalu libańskim terrorystom, bowiem spływa on krwią.

 

Tylko tyle, ale wydaje się, że aż tyle, polityk liczy zapewne, że kiedyś się sytuacja polityczna zmieni, więc po co zamykać sobie drogę do tych środowisk.

 

Wpadka BCOPW jak z tłumaczem prezydent

Zaangażowanie w promocję inicjatywy przez BCOPW, w taki sposób, że wielu wolontariuszy myśli, że to inicjatywa koordynowana przez ratusz, to poziom wpadki podobny do tego, gdy w marcu pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się z ofiarami wojny, a jako tłumacza zatrudniono oskarżonego o szpiegostwo Mateusza Piskorskiego. Ta sama osoba kilka dni temu towarzyszyła rosyjskiemu ambasadorowi podczas prowokacji, która zakończyła się oblaniem go czerwoną imitacją farby.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu