Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPatostreamer wyjdzie na wolność. Ma zakaz zbliżania się do posłów

Patostreamer wyjdzie na wolność. Ma zakaz zbliżania się do posłów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 maj 2022 11:41
Patostreamer wyjdzie na wolność. Ma zakaz zbliżania się do posłów Fot: Facebook

Dzień po drugiej rozprawie w sprawie przeciwko Wojciechowi O., dzisiaj sąd zdecydował o uchyleniu jego tymczasowego aresztowania. Nie oznacza to jednak uniewinnienia, bowiem za grożenie śmiercią parlamentarzystom na bydgoskim Starym Rynku grozi mu kara 8 lat więzienia. Zmieniono mu jedynie środek zapobiegawczy na bardziej łagodny.

Pod koniec stycznia, dwa dni po tym jak na bydgoskim Starym Rynku Wojciech O. zapowiadał, że będzie osobiście zabijał tych posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem restrykcji epidemicznych, 31 stycznia został zatrzymany i od tego momentu przebywa w areszcie. Dzisiaj sąd zdecydował o tym, że areszt będzie musiał opuścić, ale będzie objęty zakazem zbliżania się do posłów na mniej niż 50 metrów, nie wolno mu też z nimi się w żaden sposób kontaktować, ponadto raz w tygodniu będzie musiał stawiać się na komisariacie policji.

 

Pod koniec czerwca zaplanowano kolejną rozprawę w jego sprawie, grozi mu kara 8 lat więzienia. Wczoraj w sądzie Wojciech O. twierdził, że nie chce nikogo zabijać i próbował swój styczniowy występ prezentować jako występ artystyczny.

 

Jego kompan pozostanie w areszcie

Dwa tygodnie po zatrzymaniu Wojciecha O., jego kompan z pełnych wulgaryzmów audycji internetowych, Marcin O. powtórzył na Starym Rynku jego wystąpienie, również padały słowa o zabijaniu posłów. Przy czym O. twierdził, że on tylko cytuje Wojciecha O. Zaraz po zgromadzeniu Marcina O. zatrzymała policja, wczoraj sąd zdecydował o przedłużeniu jego aresztu o 3 miesiące, czyli najszybciej na wolność wyjdzie w lipcu. Jego również czeka proces.

Obaj dopuścili się recydywy

 

W listopadzie oboje organizowali 11 listopada w Kaliszu marsz, w trakcie którego spalono kopię ,,statutów kaliskich”, padały też antysemickie hasła. Po tym zdarzeniu policja zatrzymała Wojciecha O. i Marcina O., objęto ich tymczasowym aresztem, ale później wypuszczono po wpłaceniu kaucji.

 

Wydarzenia bydgoskie były w ich przypadku już recydywą, co sprawiło, że Wojciech O. przesiedział w areszcie ponad 3 miesiące, wszystko wskazuje, że jego kompana czeka jeszcze dłuższy areszt.

 

Zaatakował białoruskiego opozycjonistę i chwalił się w internecie

Wojciech O. i Marcin O. próbują prezentować się jako prowadzący niezależne audycje internetowe, coś a la dziennikarze. W praktyce są to jednak patostreamy, pełne wulgaryzmów i nawoływania do nienawiści nagrania, z tego też powodu najpopularniejsze serwisy jak YouTube zaczęły ich blokować. W maju ubiegłego roku Wojciech O. także gościł w Bydgoszczy, po manifestacji diaspory białoruskiej na Starym Rynku, gdzie protestowano przeciwko reżimowi Łukaszenki, Wojciech O. przechodząc obok ratusza zaatakował jednego z Białorusinów gazem, potem fragmenty tego zajścia wyemitował chwaląc się, że go pobił i groził, że przy kolejnym spotkaniu ,,dostanie wpierdol” oraz przekazaniem go służbom Łukaszenki, aby się z nim rozprawiły.

 

Na nagraniu słyszymy też jak Wojciech O. krzyczy na bydgoskiej starówce: ,,Niech żyje Putin i Łukaszenka”.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu