Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzebudowa Smukalskiej w toku

Przebudowa Smukalskiej w toku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 maj 2022 00:31

Ulica Smukalska łączy Opławiec i Smukałe z osiedlem Piaski, przez ostatnie lata kojarzona była z tym, że trzeba było uważać, aby nie urwać sobie zawieszenia w samochodzie z uwagi na jej wręcz fatalny stan. W ubiegłym roku rozpoczęła się jej przebudowa, pod koniec kwietnia stan wykonania prac oszacowano na 30%.

Modernizacja Smukalskiej to wbrew pozorom jedno z ważniejszych zadań inwestycyjnych ostatniego czasu, wartość inwestycji szacuje się na ponad 25 mln zł. Przebudowa zakłada nie tylko wymianę nawierzchni, ale właściwie wyprofilowanie jezdni na nowo, tak aby uniknąć zbyt stromych podjazdów, ale też zapewnić komfort wszystkim uczestnikom ruchu, także rowerzystom i pieszym. Infrastruktura rowerowa powstanie wzdłuż całego modernizowanego odcinka, także piesza, której na dużym odcinku Smukalskiej nie było. Dzisiaj zobaczyć możemy właściwie na większości odcinka wstępną konstrukcję

 

 

 

 

Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu