Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOtwarto oferty na przebudowę zachodniego mostu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Oferty powyżej planowanego budżetu

Otwarto oferty na przebudowę zachodniego mostu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Oferty powyżej planowanego budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 maj 2022 16:27
Otwarto oferty na przebudowę zachodniego mostu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Oferty powyżej planowanego budżetu Fot: ZDMiKP

Mosty biegnące wzdłuż ulicy Armii Krajowej, którym od kilku tygodni decyzją Rady Miasta patronuje legendarny kurier Powstania Warszawskiego Jan Nowak Jeziorański powstały w 1984 roku, z biegiem lat ich konstrukcja ulegała degradacji, przestały też spełniać wymogi współczesnego transportu. Przed dwoma laty zakończyła się modernizacja wschodniego mostu, teraz pora wyremontować zachodni.

Dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzył oferty w przetargu, który ogłoszony został 28 marca. Oferty wahają się od blisko 29 mln zł w przypadku najtańszej oferty Mostostalu Kielce, do blisko 39 mln zł sopockiej firmy. Łącznie zainteresowanie przebudową mostu w tym postępowaniu wyraziło pięć podmiotów. Budżet planowany przez drogowców na to zadanie to 25 mln zł.

 

Najtańsza oferta jest zatem o blisko 4 mln zł droższa, ale zważywszy na wahania na rynku spowodowane inflacją, raczej trzeba było na taki scenariusz być przygotowanym.

 

Rząd dofinansuje

W ubiegłym tygodniu rząd rozdzielił 316 mln w ramach subwencji ogólnej na drogi samorządowe, do województwa kujawsko-pomorskiego z tej puli trafi 11,5 mln zł, z czego najwięcej ponad 7,3 mln zł na przebudowę tego wiaduktu. Oznacza to, że bydgoski samorząd nawet wybierając ofertę powyżej planowanego budżetu, dzięki temu dofinansowaniu może zapłacić i tak mniej niż planował.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu