Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrace na bulwarach ponownie ruszyły

Prace na bulwarach ponownie ruszyły

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 sierpień 2013 15:32

Odcinek nabrzeża pomiędzy ulicą Królowej Jadwigi a Mostami Solidarności przypominał porzucony plac budowy. Spacer oraz przejazd rowerem z powodu stanu podłoża spotykały się z niedogodnościami. Do listopada wybrzeże ma zostać jednak wyremontowane. Właśnie ruszyły ponownie prace w tym miejscu.

Przejazd nad Brdą pomiędzy ulicą Unii Lubelskiej a Królowej Jadwigi to czysta przyjemność, dzięki rewitalizacji bulwarów która dobiegła już końca. Niestety chcąc jechać dalej w kierunku Mostów Solidarności, a następnie Wyspy Młyńskiej, to czeka nas już prawdziwa droga przez mękę. Chodź formalnie ze względów bezpieczeństwa, jak w lipcu informował nas ratusz, nie powinniśmy tam poruszać się rowerem. Takiego ostrzeżenia już jednak na bulwarach nie zobaczymy. 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu