Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz Miasto Muzyki – kolejny odcinek ukraińskiego zwiedzania Bydgoszczy

Bydgoszcz Miasto Muzyki – kolejny odcinek ukraińskiego zwiedzania Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 maj 2022 18:26

Muzyka to jedna z wizytówek Bydgoszczy, a dzielnica muzyczna to jeden z bardziej urokliwych obszarów naszego miasta rozpoczynający się w Parku Kochanowskiego, a skończywszy właściwie na Sielance, projektowanej według architektonicznej wizji ,,Miast Ogrodów”. Kilka dni temu miała miejsce premiera trzeciego odcinka serii ,,Poznaj Bydgoszcz”.

 

W ramach tego cyklu Inna Yaremchum i Bohdana Lavrynchuk oprowadzają po Bydgoszczy, pokazując gościom z Ukrainy gdzie warto spędzić czas. To również swego rodzaju promocja turystyczna, która może służyć Bydgoszczy po wojnie. W najnowszym odcinku bliżej przybliżamy ten obszar miasta, odbiorcy mogą poznać też budowniczego Filharmonii Pomorskiej Andrzeja Szwalbe, który będzie patronem roku 2023 decyzją Rady Miasta.

 

Urokliwy Park Jana Kochanowskiego to także miejsce, gdzie w oczy rzuca się rzeźba Łuczniczki.

 

Materiał można obejrzeć:

 

Projekt realizujemy we współpracy z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczna ByLOT. Dziękujemy za wsparcie firmie Korpol Invest, bowiem cykl ,,Poznaj Bydgoszcz”, to całkowicie prywatne przedsięwzięcie, bez dotacji publicznych.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu