Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDobry Pracownik kupił byłą fabrykę łososia pod Bydgoszczą

Dobry Pracownik kupił byłą fabrykę łososia pod Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 czerwiec 2022 00:06

Jesienią informowaliśmy, że tajlandzka firma Thai Union Group zdecydowała się zlikwidować zakład przetwórstwa łososia w Dąbrowie Chełmińskiej. Podbydgoski zakład działał przez 7 lat. Główna przyczyna to spadek rentowności związany ze wzrostem kosztów pracy w Polsce, w tym też wynagrodzeń, przez co globalnie przestał on być konkurencyjny.

Thai Union Group w ciągu trzech miesięcy bieżącego roku zarobić miało 46,7 mln euro. W 2018 roku Tajlandczycy zamknęli zakład w szkockim Edynburgu, co pokazywać może, że starają się skupiać produkcję w biedniejszych krajach, o niższych dochodach.

 

13 maja Thai Union Group aktywa podbydgoskiego zakładu sprzedał polskiej firmie Dobry Pracownik. Strony nie ujawniają szczegółów transakcji, w tym ceny sprzedaży, traktując te dane jako poufne. Dobry Pracownik sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim pośrednictwem pracy.

 

Thai Union wishes Dobry Pracownik Sp. z o.o. every success with its future operations in Dąbrowa Chełmińska – tymi życzeniami od Thai Union dla nabywcy zakładów pod Bydgoszczą, kończy się komunikat o transakcji.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu