Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDobry Pracownik kupił byłą fabrykę łososia pod Bydgoszczą

Dobry Pracownik kupił byłą fabrykę łososia pod Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 czerwiec 2022 00:06

Jesienią informowaliśmy, że tajlandzka firma Thai Union Group zdecydowała się zlikwidować zakład przetwórstwa łososia w Dąbrowie Chełmińskiej. Podbydgoski zakład działał przez 7 lat. Główna przyczyna to spadek rentowności związany ze wzrostem kosztów pracy w Polsce, w tym też wynagrodzeń, przez co globalnie przestał on być konkurencyjny.

Thai Union Group w ciągu trzech miesięcy bieżącego roku zarobić miało 46,7 mln euro. W 2018 roku Tajlandczycy zamknęli zakład w szkockim Edynburgu, co pokazywać może, że starają się skupiać produkcję w biedniejszych krajach, o niższych dochodach.

 

13 maja Thai Union Group aktywa podbydgoskiego zakładu sprzedał polskiej firmie Dobry Pracownik. Strony nie ujawniają szczegółów transakcji, w tym ceny sprzedaży, traktując te dane jako poufne. Dobry Pracownik sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim pośrednictwem pracy.

 

Thai Union wishes Dobry Pracownik Sp. z o.o. every success with its future operations in Dąbrowa Chełmińska – tymi życzeniami od Thai Union dla nabywcy zakładów pod Bydgoszczą, kończy się komunikat o transakcji.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu