Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy będzie bydgoska debata PO – PIS w sprawie finansów samorządów? Rękawica został rzucona

Czy będzie bydgoska debata PO – PIS w sprawie finansów samorządów? Rękawica został rzucona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 czerwiec 2022 11:41

- Doprowadzono do systemu, w którym miasta nie mają swoich pieniędzy, tylko muszą wnioskować o specjalne granty, dotacje. Tak wyglądał PRL – tymi słowami ocenił sytuację finansów samorządów zastępca prezydenta Michał Sztybel, stojąc przed siedzibą bydgoskiego PiS-u. Sztybel wezwał w tym miejscu też do publicznej debaty ministra Łukasza Schreibera.

- Jako Bydgoszcz zostaliśmy brutalnie skrzywdzeni przez ten rząd. Faktycznie miasto w wyniku decyzji rządu, decyzji Sejmu większością PiS-u nie ma zdolności inwestycyjnych. Wszystkie inwestycje stoją pod znakiem zapytania. Doprowadzono do systemu, w którym miasta nie mają swoich pieniędzy, tylko muszą wnioskować o specjalne granty, dotacje. Tak wyglądał PRL – mówił wiceprezydent Michał Sztybel.

 

- Chciałbym wezwać ministra Schreibera na debatę – wyszedł z inicjatywą Sztybel - My jesteśmy otwarci na debatę – bo stop manipulacjom.

 

Sztybel wspomniał, że jeżeli w opinii ministra Schreibera jego pozycja jest zbyt niska do debaty, to w takiej dyskusji mógłby wystąpić np. wiceminister Jarosław Wenderlich, czy szef miejskich struktur PiS Tomasz Rega.

Zwrócimy się do działaczy PO i PiS z propozycją ewentualnej organizacji takiej dyskusji transmitowanej na żywo.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu