Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiebezpieczne skrzyżowanie! Czas coś z nim zrobić, a nie czekać na tragedię

Niebezpieczne skrzyżowanie! Czas coś z nim zrobić, a nie czekać na tragedię

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 czerwiec 2022 00:59

W ubiegłą niedzielę na skrzyżowaniu ulic Krajeńskiej i Koronowskiej doszło do poważniejszego zderzenia się trzech samochodów. Na szczęście bez poważniejszych ofiar. Nie jest to jednak pierwsze zdarzenie w tym miejscu, na przestrzeni lat było ich więcej, jedno ze zdarzeń z udziałem motocyklisty zakończyło się nawet śmiertelnie. Zamiast czekać na kolejne zdarzenia, czas zacząć działać.

 

Zrodzona w Szwecji Wizja Zero, czyli dążenie do ograniczenie liczby ofiar w wypadkach komunikacyjnych do zera, opiera się przede wszystkim o analizowanie miejsc, gdzie dochodzi do wypadków, pod kątem tego, czy nie przyczynia się do tego infrastruktura.

 

Wspomniane skrzyżowanie jest problemowe, bowiem jadąc ulicą Koronowską od strony Koronowa, często mamy bardzo ograniczoną widoczność po prawej stronie, za sprawą zaparkowanych tuż nieopodal skrzyżowania parkingu. Często stoi tam samochód dostawczy, który radykalnie ogranicza widoczność. Stąd też wydaje się zasadne przeanalizowanie, czy ten parking tak blisko skrzyżowania powinien się znajdować.

 

Wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z zapytaniem o to w jaki sposób planowane jest zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. Obecnie czekamy na odpowiedź. Również wystąpiliśmy do Policji z zapytaniem, czy były kierowane przez tą formację jakieś postulaty dotyczące zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. Ważne jest reagowanie, zanim się wydarzy coś tragicznego.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu