Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTajwańscy buddyści przywiozą do Bydgoszczy ponad 1,5 mln wsparcia dla uchodźców

Tajwańscy buddyści przywiozą do Bydgoszczy ponad 1,5 mln wsparcia dla uchodźców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 czerwiec 2022 09:21

Dzisiaj w bydgoskiej Bazylice pw. św. Wincentego A'Paulo dojdzie do symbolicznej zdarzenia, dzięki życzliwości proboszcza buddyjska fundacja Tzu Chi zamierza rozdać ukraińskim uchodźcom bony na zakupy w popularnej w Polsce sieci handlowej na 2 tys. zł.

 

Na pierwszy rzut oka brzmi to nieprawdopodobnie, ale jest to inicjatywa w którą zaangażowanych jest m.in Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Błonia oraz bydgoski samorząd, w tym towarzystwo rowerowe z Błonia. Przygotowanych ma być 800 bonów, o łącznej wartości 1,6 mln zł. Lista osób, które otrzymają pomoc została uzgodniona z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, aby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących.

 

Siedziba fundacji Tzu Chi znajduje się w Tajwanie, czyli w dużym oddaleniu od Europy. Tajwańczycy postanowili wesprzeć uchodźców poprzez taką formę pomocy. Przed dwoma tygodniami Tzu Chi rozdawało bony w Poznaniu, jak informuje na swoim profilu poznańska radna Małgorzata Woźniak wydano 600 bonów o wartości łącznej 1,2 mln zł.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu