Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa dwa lata gościmy najważniejszą konferencję o kanałach rzecznych na świecie

Za dwa lata gościmy najważniejszą konferencję o kanałach rzecznych na świecie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 czerwiec 2022 00:25
Za dwa lata gościmy najważniejszą konferencję o kanałach rzecznych na świecie Facebook

Na przełomie maja i czerwca odbywała się w niemieckim Lipsku tegoroczna edycja World Canals Conference – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń dotyczących funkcjonowania dróg wodnych i wymiany doświadczeń. W Lipsku symbolicznie przekazano też zastępcy prezydenta Michała Sztybla wiosło, będące symbolem praw do organizacji kolejnej edycji, która odbędzie się w 2024 roku.

Organizatorem World Canals Conference jest międzynarodowa organizacja Inland Waterways International. O tym czym jest ta impreza opowiada nam członek tej organizacji Karol Mieczkin - Jest to wydarzenie z ponad 30 letnią tradycją i przyciąga specjalistów ze świata nauki, biznesu i administracji, oraz przedstawicieli międzynarodowych organizacji, jak również miłośników dróg wodnych z całego świata. Jest okazją do wymiany doświadczeń w międzynarodowej społeczności, prezentacji walorów miasta gospodarza, jego sukcesów i wyzwań związanych ze śródlądowymi drogami wodnymi. Organizacja konferencji podkreśla znaczenie ośrodka w sieci dróg wodnych i zapewnia globalną promocję w środowisku branżowym.

 

Mieczkin na naszych łamach występował jako autor najbardziej na dzisiaj zaawansowanego opracowania na temat kanału obejściowego Bydgoszczy, gdybyśmy dążyli do dostosowania drogi wodnej E-70 do IV klasy. Obecny przebieg tej drogi wodnej, której częścią jest Kanał Bydgoski nie nadaje się do żeglugi towarowej, natomiast ma ogromny potencjał turystyczny. Zapewne te zagadnienia będą kluczowymi podczas konferencji w 2024 roku. Mieczkin był też prelegentem na I Bydgoskim Forum Bursztynowego Szlaku.

 

Każda z konferencji World Canals przyciąga wielu ekspertów z branży. Dla nas będzie to okazja do pokazania naszego potencjału przede wszystkim turystycznego..

 

Zastępca prezydenta Sztybel poinformował, że podczas wizyty w Lipsku spotkał się z burmistrzem tego miasta. Dominującym tematem rozmowy byłą sytuacja na Ukrainie, w tym przede wszystkm kwestie humanitarne.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu