Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStabilne 2,2% bezrobocia w Bydgoszczy. Czy doszliśmy do dolnej granicy?

Stabilne 2,2% bezrobocia w Bydgoszczy. Czy doszliśmy do dolnej granicy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 czerwiec 2022 00:17
Stabilne 2,2% bezrobocia w Bydgoszczy. Czy doszliśmy do dolnej granicy? Fot: Bartosz Bieliński

Od dłuższego czasu Bydgoszcz chwali się rekordowo niskim bezrobociem, bo faktycznie od momentu badania tej statystyki, nigdy ten wskaźnik nie był tak niski. Pod koniec maja bezrobocie w Bydgoszczy wyniosło 2,2%, to tak naprawdę utrzymanie pewnego status quo, natomiast duże spadki w maju odnotowano w innych częściach województwa.

Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że przez maj liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o 24 osoby, to owszem spadek, ale w skali 350 tys. miasta to liczba dość marginalna. Może to być zapowiedzią tego, że bydgoski rynek pracy dotknął już dolnej granicy i niewiele nie da się zejść w dół. W liczbach bezwzględnych w Bydgoszczy zarejestrowanych jest 3607 bezrobotnych. 2,2% to niski wynik, gdy spojrzymy na ponad 5% bezrobocia w skali kraju oraz jeszcze więcej, bo ponad 7% w skali województwa kujawsko-pomorskiego. Niektórzy eksperci uważają, że bezrobocie poniżej 5% nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu.

 

W powiecie bydgoskim bezrobocie jest nieznacznie większe 3,2%, co pokazuje, że bydgoscy pracodawcy dość znacznie oddziałują na rynek pracy w okolicznych powiatach.

 

Przez maj w skali województwa liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o ponad 1,6 tys. Największe spadki odnotowano w powiecie inowrocławskim, w Toruniu oraz we Włocławku. W przypadku tych miast powinien być jeszcze potencjał do spadków, bowiem w Toruniu stopa bezrobocia przekracza znacznie 3%, natomiast w otaczającym go powiecie toruńskim przekracza aż 9%. W samym Włocławku wciąż notowane jest ponad 8% bezrobocia, zaś w powiecie włocławskim jest to liczba dwucyfrowa.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu