Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKierowcy wojskowych limuzyn pouczeni za parkowanie przed Katedrą

Kierowcy wojskowych limuzyn pouczeni za parkowanie przed Katedrą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 czerwiec 2022 09:17

3 maja obszar przed bydgoską Katedrą zamienił się w dziki parking, choć zgodnie z przepisami parkować mogą tam maksymalnie 4 pojazdy, które muszą posiadać dodatkowo specjalne identyfikatory. Przepisy wyraźnie zostały naruszone, niektóre samochody parkowały nawet na trawniku, cała sprawa ma już swój finał.

 

Straż Miejska poinformowała nas, że jeden z kierowców został przez nią rozliczone (nie wiemy co prawda w jaki sposób), kwestię rozliczenia pozostałych formacja przekazała do Żandarmerii Wojskowej, z uwagi na to, że pojazdy należały do Wojska Polskiego - przeprowadzono czynności wyjaśniające, które zakończyły się zastosowaniem środka oddziaływania wychowawczego zgodnie z Art. 41 kodeksu wykroczeń w postaci "Pouczenia" – informuje nas rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej.

 

Wspomniane wojskowe pojazdy, to były limuzyny, które przywiozły na uroczystości oficerów.

 

Pouczenie też ważne

Zastosowanie pouczenia internauci mogą odebrać jako ,,upieczenie się” od winy. Jest to jednak przede wszystkim uznanie, że do wykroczenia jednak doszło. Takie publiczne uznanie sprawy daje szansę, że do podobnych incydentów w przyszłości nie dojdzie i przepisy pod Katedrą będą przestrzegane.

 

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta, aby w czasie tego typu uroczystości państwowych udostępniać dla vip-ów parking pod ratuszem. Ratusz odpowiedział, że jak takie wnioski wpłyną, to będą rozpatrywane indywidualnie. Pod ratuszem można zaparkować znacznie więcej samochodów niż pod Katedrą i w bardziej estetyczny, ale przede wszystkim cywilizowany sposób.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu