Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzaskowski w Bydgoszczy. PiS igra pieniędzmi dla Polaków

Trzaskowski w Bydgoszczy. PiS igra pieniędzmi dla Polaków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 czerwiec 2022 17:04

W piątek w bydgoskim ratuszu władze Bydgoszczy gościli prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a także parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z regionu. Po tym spotkaniu na konferencji prasowej wyrażono obawę, że środki z Krajowego Programu Odbudowy mogą być dalej opóźniane z powodu sporu rządu z Brukselą. W większości państw Unii Europejskiej te pieniądze są już w obrocie.

- Rozmawialiśmy o tym co się dzieje, głównie o Krajowym Programie Odbudowy, o finansach – poinformował na konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - Rządzący zabierają dzisiaj pieniądze mieszkańcom naszych miast. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni informacji, które docierają do nas z Sejmu. Widzimy, że PiS igra pieniędzmi dla Polek i Polaków.


W ubiegłym tygodniu w Polsce gościła Ursula von den Leyen, która poinformowała o zatwierdzeniu przez Komisję Europejską Krajowego Programu Odbudowy, który pozwoli wdrożyć miliardy z Funduszu Odbudowy Europy. Jednocześnie postawiono jednak za warunek realizację tzw. kamieni milowych, w sprawie przywrócenia praworządności w Polsce. Bez ich spełnienia do Polski może nie spłynąć nawet złotówka z KPO. W ubiegłym tygodniu Senat do projektu prezydenckiego, uchwalonego przez Sejm, wprowadził jednomyślnie (także z poparciem senatorów PiS) daleko idące poprawki. W tym tygodniu większość sejmowa je odrzuciła.


- Widzimy, że najpierw PiS popierał poprawki w Senacie, które miały wzmacniać praworządność w Polsce i pozwolić się PiS wycofać z próby atakowania niezależności sądów. Natomiast w momencie, kiedy przewodnicząca Komisji Europejskiej wyjechała z Polski PiS poprawki Senatu odrzucił. To jest igranie miliardami złotych, które do Polski muszą trafić – komentuje włodarz Warszawy - W momencie kiedy cała Unia Europejska korzysta z miliardów z UE, w tak trudnym momencie kiedy wychodzi z pandemii, staramy się przyjmować naszych przyjaciół z Ukrainy, w tym momencie przez te oszustwa PiS, te pieniądze do Polski mogą nie popłynąć.

 

Podczas konferencji prasowej prezydenci Rafał Trzaskowski i Rafał Bruski wręczyli zaproszenia dla dwójki młodych osób na planowany pod Olsztynem Campus Polska Przyszłości, inicjatywę polityczną prezydenta Trzaskowskiego.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

 • Tegoroczny sierpień pod względem problemu suszy może być najgorszy od dekad

  Polska jest jednym z państw najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, który postępuje wraz ze zmianami klimatu. Obok wysokich temperatur problem niedoboru wody pogłębia też nieumiejętne zarządzanie intensywnymi opadami, które następują po okresach ubogich w deszcz. Szacuje się, że podczas 20-minutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 mkw. można zebrać nawet 360 litrów wody, pod warunkiem wdrożenia odpowiednich rozwiązań, które pozwolą ją efektywnie gromadzić i dalej zagospodarować. – Woda opadowa jest ogromnym potencjałem i jest jej wielokrotnie więcej niż tej, którą mamy w miastach. Naszym celem powinno być wykorzystanie tego potencjału – podkreśla Tomasz Grochowski z Retencja.pl.

Wiadomości z regionu